3rd FEB | Fixtures & Results

* The fixtures may change. The Organising Committee will contact the concerned team in a case of any change in the fixtures.

ATHLETICS

Time Events Boys/Girls Results
7:45 AM to 10:00 AM 200m Finals Both Boys

1. Dhairaditya (ILNU) – 25.28
2. Tanmay (PDPU) – 26.22
3. Sacchit (GNLU)- 26.30

Girls

1. Vidhi (GNLU)- 33.3
2. Pranika (GNLU)- 34.63
3. Akshata ( PDPU)- 35.87

100m Finals Girls 1. Vidhi (GNLU)
2. Pranika (GNLU)
3. Madhusmita (ILNU)
1600m Finals Both Boys

1. Shamik (GNLU)- 5.44
2. Chaitanya (PDPU)- 5.54
3. Digvijay (GNLU) – 6.21

Girls

1. Naziya (Nirma)- 7.52
2. Shivani Bafna (GNLU)- 8.05
3. Shivani Bhardwaj (GNLU) – 9.25

BADMINTON

S. No. Matches Time Results
1. GU v/s GNLU-B (S/F1) Men team 10:30 AM to 4:00 PM GU defeated GNLU-B by 2-0.
2. Winner of (S/F 1) v/s GNLU-A GU defeated GNLU-A by 2-0.
3. GNLU-A v/s ICFAI (S/F 2) Mixed team GNLU-A defeated ICFAI by 3-0.
4. Winner of (S/F 2) v/s KSV Match postponed.
5. KSV v/s GU (S/F 3) Mixed Doubles GU defeated KSV by 2-0.
6. Winner of (S/F 3) v/s GNLU-A Match postponed.
7. KSV v/s GU Women team GU defeated KSV by  2-1.

BASKETBALL

Time Matches Boys/Girls Results
9.00 AM Xaviers v/s Nirma Boys Xaviers defeated Nirma by 35-27.
10.00 AM PDPU v/s Xaviers Girls
11.00 AM PDPU v/s Charusat Boys
12.00 PM GNLU v/s Nirma Girls Nirma defeated GNLU by 25-20.
6.00 PM SVBIT v/s Ahmedabad Uni. Boys
6.30 PM Nirma v/s Xaviers (Semi Final 1) Girls Nirma defeated Xaviers by 27-25.
8.00 PM GNLU v/s NIFT-G (Semi Final 1) Boys GNLU defeated NIFT-G by 33-15.
9.00 PM LJ v/s Xaviers (Semi Final 2) Boys
10.00 PM GNLU v/s PDPU (Semi Final 2) Girls PDPU defeated GNLU by 15-3.

CHESS

Time Matches Results
2.30 PM IIT-G v/s GNLU IIT-G defeated GNLU by 3-1.
5.30 PM Nirma v/s Tribhuvan Nirma defeated Tribhuvan by 4-0.
7.30 PM PDPU v/s Nirma Nirma defeated PDPU by 3-1.

FOOTBALL

S. No. Matches Time Boys/Girls Results
1. IIT-G v/s United World 10.00 AM Boys IIT-G defeated United World by 2-1.
2. Jindal v/s Indus 11.00 AM Boys Jindal defeats Indus by 1-0.
3. GLC v/s IIIT Vadodara 12.00 PM Boys GLC defeated IIIT Vadodara by 3-0.
4. Ahmedabad Uni. v/s GLS 3.00 PM Boys Match withdrawn.
5. GNLU v/s Jindal (Quarter Final 1) 7 PM  Boys GNLU defeated Jindal on penalties. (3-0)
5. Nirma v/s ICFAI (Quarter Final 2) 10 PM Boys ICFAI defeated Nirma on penalties. (5-4)
5. PDPU v/s SAL (Quarter Final 3) 11 PM Boys SAL defeated PDPU on penalties. (4-2)
5. IIT-G v/s GLC (Quarter Final 4) 12 AM Boys GLC defeated IIT-G by 1-0.

CRICKET

S. No. Matches Time Result
1. Nirma v/s Tribhuvan 9.30 AM– 12.00 PM NIRMA defeats Tribhuvan by 70 runs.
2 GLS v/s IIT-G 12.00PM – 3.00 PM IIT-G gets a walkover.
3. GNLU v/s Nirma (1st Semi Final) 3.00 PM – 6.00 PM GNLU defeated Nirma by 9 wickets.
4. GNLU v/s Charusat (Girls) 6.00 PM – 7.30 PM GNLU defeated Charusat by 8 wickets.
5. Indus v/s ICFAI 7.30 PM – 10.00PM Indus defeated ICFAI by 10 wickets.

VOLLEYBALL

S. No Time Matches Boys/Girls Results
1. 7.30 AM IIT-G v/s SAL Girls IIT-G gets a walkover.
2. 9.30 AM GNLU v/s United World Boys GNLU gets a walkover.
3. 10.30 AM Charusat v/s IIT-E Girls IIT-E gets a walkover.
4. 11.30 AM IIT-G v/s NIFT Boys IIT-G gets a walkover.
5. 12.30 PM GNLU v/s SAL Girls
6. 5.00 PM Ahmedabad Uni v/s IIT-G Girls
7. 6.00 PM Ahmedabad Uni. v/s IIT-G Girls
8. 8:30 PM PDPU v/s Nirma Girls
9. 9.30 PM GNLU v/s IIT-G Girls
10. 10.30 PM GNLU v/s SAL (Semi Final – 1) Boys

THROWBALL

S. No Time Matches Results
1. 8.30 AM IIT-G v/s NIFT  Girls NIFT gets a walkover.
2. 6.00 PM IIT-G v/s GNLU  Girls
3. 7:30 PM GNLU v/s NIFT  Girls

TABLE TENNIS

Time Matches Boys/Girls Results
7.00 PM GNLU v/s PDPU Girls PDPU defeated GNLU by 3-1.
8.00 PM GNLU-A v/s IIT-E (Semi Final 1) Boys GNLU-A defeated IIT-E by 3-0.

TENNIS

Time Matches Boys/Girls Results
9.00 AM GNLU v/s Nirma (Team) Boys NIRMA defeats GNLU by 2-0.
11.00 AM PDPU v/s Nirma (individual) Boys PDPU defeated NIRMA by 6-0.
4.00 PM GNLU v/s ICFAI (Team) Boys GNLU defeated ICFAI by 2-0.
6.00 AM ICFAI v/s IIT-G (Team) Boys IIT-G defeated ICFAI by 4-0.

CARROM

Time Matches Results
10.30 AM IIT-G v/s PDPU IIT-G defeated PDPU by 2-0.
1.30 PM IIT-G v/s Jindal IIT-G defeated Jindal by 2-0.
4.30 PM Jindal v/s PDPU PDPU defeated Jindal by 2-0.

KABADDI

Time Matches Results
11.00 AM GNLU v/s USWL
3.30 PM PDPU v/s Charusat

Advertisements